Oxybrazja

• (demakijaż, peeling, serum, maska/krem) 80zł

Oxybrazja zwana jest też peelingiem tlenowym, oxydermabrazją czy mikrodermabrazją tlenową lub tlenowo-wodną. Jest skuteczną i niezwykle higieniczną metodą na złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka.

Oxybrazja jest dużo bardziej delikatna od mikrodermabrazji korundowej czy diamentowej, bywa polecana tym, którzy z jakichś powodów nie mogą skorzystać z głębokiego złuszczenia mechanicznego, a jednocześnie oczekują świeżej i promiennej cery natychmiast po pierwszym zabiegu.
To idealny zabieg przed wielkim wyjściem lub na wyjątkowe okazje, kiedy skóra błyskawicznie ma odzyskać piękny wygląd.
Czynnikiem złuszczającym są tu drobne, rozproszone kropelki jałowej soli fizjologicznej nanoszone na skórę w strumieniu powietrza wyrzucanego pod ciśnieniem ze specjalnego aplikatora.

Oxybrazja jest zabiegiem bezdotykowym – między powierzchnią skóry a dyszą aplikatora kosmetolog utrzymuje odległość ok. 1 cm. Niezależnie od stopnia złuszczenia naskórka oxybrazja zawsze jest zabiegiem delikatnym.

Korzyści długoterminowe wynikają z pobudzenia krążenia, które zapewnia lepsze odżywienie i dotlenienie komórek. Sprzyja to rewitalizacji i odmłodzeniu skóry poprzez stymulację fibroblastów odpowiedzialnych za wytworzenie kolagenu i elastyny – białek strukturalnych, które odpowiedzialne są za jędrność i elastyczność skóry.

Oxybrazja to zabieg polecany szczególnie w okresie wiosenno-letnim ponieważ daje uczucie kojącego chłodu. Efekt odświeżenia zawsze uzyskuje się już po pierwszym zastosowaniu, ale oxybrazję zaleca się wykonać w serii kilku zabiegów aplikowanych z różną częstotliwością przy różnych problemach skórnych

Wskazania:
• do odświeżenia i odkażenia skóry
• przy cerze naczynkowej, wrażliwej, łojotokowej, z zaskórnikami
• do redukcji zmarszczek – ponieważ pobudza produkcję kolagenu i elastyny poprzez stymulację fibroblastów odpowiedzialnych za wytwarzanie tych białek

Przeciwwskazania:
• przy stanach zapalnych i czynnych infekcjach (zakażenia mikrobiologiczne ogólnoustrojowe lub tylko skórne, opryszczka, łuszczyca, nowotwory)
• na skórze podrażnionej działaniem promieniowania UV lub substancjami chemicznymi
• na świeżych bliznach
• przy gorączce